Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dental Radyoloji Fiyatları

Dental Radyoloji Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Dental radyoloji, muayene sırasında görülemeyen ağız ve diş problemlerini kolayca tespit etmekte, aynı zamanda ortodonti ve implant tedavilerinde de kullanılmaktadır. İleride muhtemel diş sorunları yaşamamanız için dental radyoloji uygulamaları oldukça önemlidir.

Dental radyoloji fiyatları, panoramik film, dental volümetrik tomografi, sefalometrik film, periapikal film, bite-wing uygulamaları arasından hangisinin kullanılacağına göre değişmektedir. Panoramik film fiyatı, dental volumetrik tomografi fiyat ve sedasyon fiyatları için her hastane ve klinik farklı rakamlar belirlemektedir.

1. Panoramik Film Fiyatları

Panoramik film yöntemi kemik sorunlarından diş eti enfeksiyonlarına, gözle görülemeyen kist, çürük ve tümör gibi oluşumlara kadar pek çok problemi tespit etmektedir. Panoramik film fiyatı, özel klinik ya da devlet hastanesinde uygulanmasına, kullanılan ekipmanın kalitesine ve tedavi planına göre değişmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

2. Dental Volumetrik Tomografi Fiyatları

Dental volumetrik tomografi incelenmek istenilen bölgenin kesitsel görüntüsünü alan görüntüleme yöntemidir. Son teknoloji görüntüleme cihazlarından biri olan dental volumetrik tomografi fiyatları, özel klinik ya da devlet hastanesinde uygulanmasına, kullanılan ekipmanın kalitesine ve tedavi planına göre değişmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

[widget-87]

3. Sefalometrik Film Fiyatları

Sefalometrik filmler genellikle ortodonti tedavileri ve çene cerrahi uygulamalarında kullanılmaktadır. Sefalometrik film (grafi) fiyatları; tedavi planlanmasına, özel klinik ya da devlet hastanesinde uygulanmasına, kullanılan ekipmanın kalitesine ve diğer görüntüleme yöntemlerine ihtiyaç duyulup duyulmamasına göre belirlenmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

4. Periapikal Film Fiyatları

Periapikal film diğer görüntüleme yöntemlerinde şüpheli görülen durumlar sonrası dişin ve çevre dokuların detaylı bir şekilde görüntülenmesi işlemidir. Periapikal film fiyatları; tedavi planlanmasına, özel klinik ya da devlet hastanesinde uygulanmasına, kullanılan görüntüleme teknolojisinin kalitesine göre değişmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

5. Bite Wing Film Fiyatları

Bite wing film yöntemi, dişin çevresini saran kemiklerle ağızda görünmeyen azı dişlerinin ara yüzlerindeki çürüklerin tespitinde kullanılmakta ve oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bite wing film fiyatları özel klinik ya da devlet hastanesinde uygulanmasına, kullanılan ekipmanın kalitesine ve diğer görüntüleme yöntemlerine ihtiyaç duyulup duyulmamasına göre değişmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

6. El Bilek Radyografisi Fiyatları

El bilek röntgeni, çene kemiği sorunlarında ve ortodontik tedavilerde çocuğun kemik yaşı tespiti için kullanılmakta, bu sayede yapılacak implantın başarı oranı da artmaktadır. El bilek radyografisi fiyatları; kullanılan görüntüleme teknolojisinin kalitesine, uygulamanın doktor kliniğinde ya da hastanede yapılmasına göre farklılaşmaktadır. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

7. Oklüzal Film Fiyatları

Alt ve üst çenede daha geniş alanlar görüntülenmek istendiğinde oklüzal film yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemle dişlerin yatay yönde konumlarının tespiti, çene kemiği ve tükürük bezi kanallarının incelenmesini sağlar. Oklüzal film fiyatları da diğer görüntüleme yöntemleri gibi kullanılan teknolojinin kalitesine göre belirlenmektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

8. Genel Anestezi ve Sedasyon Fiyatları

Sedasyon, doktor korkusu olanların tedavi işlemi sırasında rahat etmeleri için anestezi doktoru tarafından uygulanan sakinleştirme yöntemidir. Genel anestezi ise hastanın tamamen uyutulmasıdır. Genel anestezi ve sedasyon fiyatları uygulamanın türüne, özel ya da devlet hastanesinde yapılmasına göre değişkenlik göstermektedir. Dental radyoloji fiyatları için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

Dental radyoloji fiyatları; kullanılacak görüntüleme yönteminin kalitesine ve gelişmişliğine göre belirlenmektedir. Tedaviniz için ihtiyaç duyulan tanı yöntemini diş hekiminiz belirleyecektir.

[widget-141]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173