Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Etleriniz Mi Kanıyor? Belirtileri Göz Ardı Etmeyin!

Diş Etleriniz Size Bir Şeyler Anlatmaya Çalışıyor Olabilir! Diş Eti Kanaması Neden Olur?

Diş etlerim kanıyor? Diş eti neden kanar? Diş eti kanaması ne demek? Bu sorular aklınızı kurcalıyorsa cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Diş etleri yanlış fırçalama, dengesiz beslenme, hormon değişiklikleri, diş plakları ve bağışıklık sistemini zayıflatan hastalıklar nedeniyle iltihaplanır ve bu sorun da kendini diş eti kanaması ile belli eder. Kırmızı ve şişkin diş etleri, diş eti üzerindeki beyaz lekeler ya da plaklar göz ardı edildiğinde ortaya daha büyük sorunlar çıkabilir. Diş eti iltihabı, kalıcı olmayan bir periodontal hastalık türü olsa da mutlaka tedavi edilmelidir.

Kişinin sosyal yaşamı için de sorun oluşturan diş eti kanaması, gülme ya da yemek yeme gibi günlük aktivitelerde de ortaya çıkabilir. Kanamış diş etlerinin oluşturduğu sağlıksız görüntü ise kişinin kendine olan güvenini zedeleyebilir. Gülerken dişlerini kapatmak zorunda kalmak bir süre sonra psikolojik sorunlara da neden olabilir. Diş eti neden kanar diyenler için periodontoloji uzmanları farklı tedaviler sunuyor. Diş eti kanaması neden olur, diş eti kanaması nasıl geçer ya da diş eti kanaması tedavisi nasıldır, merak edenler için bu soruların yanıtı yazımızda.

 

Diş Eti Kanamalarına Doğru Fırçalama İle Son!

Diş eti neden kanar diye düşündüğümüzde bu sorunla karşılaşan çoğu hastanın dişlerini yanlış ya da çok sert şekilde fırçaladığı görülür. Buna ek olarak yanlış beslenme diş etlerini zayıflatır ve diş eti kanaması sorununa neden olur. İltihabi bir durum olan diş eti kanaması nefeste kötü koku, ağızda kötü tat, yemek yerken zorlanma, ağzın kapanışında veya diş diziliminde değişme, diş kaybı, diş eti apseleri gibi sorunlarla karşılaşılır. Diş eti tedavileri vakit kaybetmeden yapıldığında bu sorunların önüne geçilebilir.

Diş eti kanaması nasıl geçer diye düşünenler için ilk olarak diş hekimi ile görüşmelerini önermek gerekir. Diş eti neden kanar sorusunun yanıtından sonra kişinin genel diş sağlığı kontrol edilir. Diş eti kanaması kaynağı belirlenir. Sonrasında ise diş eti kanaması tedavi planı yapılır.

Diş eti kanaması tedavisi olarak öncelikle hastaya doğru diş fırçalama alışkanlığı kazandırılır. Ardından diş taşı temizliği yapılarak diş etlerinin rahatlaması sağlanır. Ağız duşu ya da dental SPA uygulamalarıyla da ağız içi hijyen oluşturulur. Diş eti kanaması sorununun ileri boyutlara ulaşması diş etlerinin çekilmesine neden olması halinde ise mutlaka diş eti kaybının giderilmesi gerekir.

Uygulanan diş eti tedavileri sayesinde kişide kaygı durumlarına yol açan ve psikolojisini etkileyen diş eti kanaması ortadan kaldırılır. Diş etlerim kanıyor diyenler ve sosyal hayatlarında sıkıntı yaşayanlar için özel uygulamalar yapılır.

[widget-87]

Diş Etlerinize Hak Ettiği Değeri Verin!

Diş eti kanaması nasıl giderilir sorunuz doktorunuz tarafından size özel olarak uygulanan tedavilerle cevap bulurken sizler de dişlerinize gereken özeni göstererek diş eti kanamalarının ciddi iltihaplara ve diş kayıplarına neden olmamasını sağlayabilirsiniz. Diş eti kanaması kabusunuz olmadan diş hekiminizle birlikte soruna özel tedavi çözümleri uygulayabilirsiniz.

Diş etlerinizin sağlıkla ışıldaması halinde özgüveninizi tazeler ve gülmekten çekinmezsiniz. Diş eti kanaması tedavisi sonrasında bilinçli bir birey olarak dişlerinize daha iyi bakmayı öğrenir, gülüşünüzü ve kendinizi daha çok seversiniz. Kanayan diş etleri nedeniyle uzak durduğunuz sosyal hayatınıza yeniden adapte olursunuz. Diş eti kanaması tedavinizi ertelemeyin…

Diş eti kanaması nasıl geçer sorunuzu uzman diş hekimlerimize sorun, size özel tedavilerle sağlıklı gülün...

[widget-142]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173