Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gingivektomi ve Gingivoplasti Nedir?

Gingivektomi Ve Gingivoplasti İşlemlerinin Amacı Diş Eti Problemlerini Çözmektir!

Gingivektomi ve gingivoplasti, diş eti problemlerinin çözümü için uygulanan tedavi yöntemleridir. Gingivektomi, diş etinin cerrahi operasyonla uzaklaştırılarak dişin uzatılması işlemidir. Gingivoplasti ise diş çevresindeki diş eti dokularının şekillendirilmesi işlemidir.

Gingivektomi ve gingivoplasti işlemlerinin amacı diş eti problemlerini gidererek hastaya estetik bir gülüş kazandırmaktır. Gingivektomi ve gingivoplasti nedir merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Gingivektomi Tedavisi ile Sağlıklı ve Estetik Gülüşe Sahip Olun!

Gingivektomi, diş etinin cerrahi operasyonla alınarak dişin uzatılması işlemidir. Gingivektomi işlemi ile gülümserken olması gerekenden fazla gözüken diş etleri cerrahi operasyonla alınır. Gingivektomi tedavisi ile kısa gözüken dişlerin boyu da uzamış olur. Hasta, gingivektomi tedavisi ile estetik gülüşe kavuşabilir. Ayrıca bu işlem sonucu hasta, dişlerinin temizliğini çok daha rahat bir şekilde yapabilir. Böylece oluşabilecek diş sağlığı sorunlarının da önüne geçilmiş olur.

Gingivektomi işleminden önce hastaya anestezi verilir. Dolayısıyla hasta bu işlem sırasında hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmeyecektir. Gingivektomi işleminin süresi, diş etlerinin durumuna ve tedavi edilecek diş sayısına göre değişecektir. Bazı durumlarda gingivektomi işleminden önce hastanın diş taşı temizliği yapılması gerekebilir. Gingivektomi, zararlı bir işlem değildir. Aksine hastanın diş eti sağlığı ve estetik problemlerini çözer. Gingivektomi tedavisi ile hasta sağlıklı ve estetik gülümseme ile özgüven kazanabilir.

[widget-87]

Gingivoplasti İşlemi ile Oluşabilecek Diş Sağlığı Problemlerinin Önüne Geçin!

Gingivoplasti diş etlerinin şekillendirilmesi işlemidir. Diş etlerinin diş çevresinde gerektiğinden fazla bulunması diş temizliğinin yeterli bir şekilde yapılabilmesini engeller. Gingivoplasti tedavisi ile dişler şekillendirilerek doğal bir görünüme kavuşur. Hasta estetik gülüşe gingivoplasti tedavisi ile sahip olabilir. Gingivoplasti tedavisi, bazı durumlarda gingivektomi işleminden sonra uygulanmaktadır. Bu durumu belirleyecek olan hastanın diş eti yoğunluğudur.

Gingivoplasti işleminden önce hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Gingivoplasti işleminde koter ya da lazer kullanılarak diş etleri şekillendirilir. Gingivoplasti işlemi, maksimum 1 saat sürer.

Gingivektomi Ve Gingivoplasti İle Kısa Gözüken Diş Boylarınızı Uzatın!

Gingivektomi ve gingivoplasti, diş eti problemlerinin çözümü için uygulanan tedavi yöntemleridir. Gingivektomi ve gingivoplasti ile kısa gözüken diş boyu uzatılabilmektedir. Bu tedavilerle kişi, sağlıklı ve estetik gülümsemeye kavuşabilir.

 Diş etlerinin olması gerekenden yoğun ve aşağıda olması sebebiyle diş temizliği yeterince yapılamayabilir. Gingivektomi ve gingivoplasti tedavileri ile diş etleri azaltılarak oluşabilecek diş sağlığı sorunlarının da önüne geçilebilir.

[widget-135]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173