Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Flour Uygulaması

Çocuğunuzun Diş Sağlığı Flour Uygulaması İle Kontrol Altında! Çocuklarda Florür Kullanımı

Flor ya da florür, çürük oluşumunun önlenmesinde, minede başlamış olan çürüğün durdurulmasında etkili, güvenilir bir ajandır. Suda ve yediğimiz birçok gıdada flor bulunmaktadır. Doğru dozlarda ve teknikle kullanıldığında yeni çıkan dişlerin çürüklere karşı direncini arttırmaktadır. Flour uygulaması, 3 yaşından itibaren yapılmaktadır.

Hangi dişlere fluor uygulaması yapılır?

Flor uygulaması ya da diğer bilinen adıyla florür uygulaması, tüm diş yüzeylerine rahatlıkla yapılabilir. Ancak günümüzde pek çok ülke florür uygulamasından vazgeçmiştir. Yapılan araştırmalar topikal (yüzeysel) florür uygulamasının daha etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Çocuklarda diş florür uygulaması ülkemizde hala geçerliliğini korumakta olduğu için diş taşlarından, çürüklerden ve ağız içi hastalıklardan korunmak için hekim kontrolünde yapılmaktadır. Çocuklarda florür uygulaması nasıl yapılır, diş florürü kullanımı nedir, dişe flor uygulaması fiyat olarak ne kadardır sorularınız için yazımızı okumaya devam edin. 

 

Flour Uygulaması Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş florürü; tüm diş yüzeylerinin korunması istendiğinde, çürüğe karşı koruyucu, diş yapısını güçlendirici tedavilerde, diş minesini bakteri ve asitlerden korumak için, diş ve ağız sağlığını oluşturma amaçlı, kalıcı dişlerin sağlıklı şekilde büyümesi ve fırçalamanın yetersiz olduğu durumları telafi etmek için uygulanmaktadır. Çocuklarda florür uygulaması dişleri koruma amaçlıdır.

Flour uygulaması nasıl yapılır?

Diş florür uygulaması, 6 ayda bir tekrarlanmak üzere yapılır. Flour uygulaması ya da flor tedavisi, 3 yaşından itibaren yapılmaya başlanabilir. Çocukların diş direnci arttırılarak çürüklerin ve ortodonti sorunlarının önüne geçilmektedir. Ancak florid maddesinin aşırı kullanımında yan etkiler gözlendiği için dozajın çocuğunuzun hekimi tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Çocuklarda flour uygulaması temel olarak 2 çeşittir:

  • Topikal flour uygulaması
  • Sistemik flour uygulaması

Diş florür uygulaması kısa sürede ve başarılı sonuçlarla yapılacaktır. Sistemik flour işlemi daha düşük etkili olduğu için genellikle tropikal uygulamalar tercih edilmektedir. Diş florürü kullanılırken en doğal ürünler seçilir. 

[widget-87]

Flour Uygulamasının Avantajları Saymakla Bitmez!

Diş florürü, özellikle çocuk yaşlarda yapıldığında çocuklarınızın dişlerini korumakta ve ağız sağlıklarını oluşturmaktadır. Dişlere canlılık ve direnç kazandıran flour tedavisi; diş girintisi ve oluklarda besin birikimini önlemekte, yüzeylerin daha kolay fırçalanmasını sağlamakta, çiğneme fonksiyonlarını arttırmakta, olası diş problemlerinin önüne geçmektedir. Çocuklarda florür uygulaması yapılarak ileri yaşlardaki sorunlar engellenir. 

Çocuklarda florür tedavisi çürük oluşumunu engeller.

Diş yapılarını güçlendiren flour uygulaması, çürük oluşumunu da engellemektedir. Basit ve ağrısız bir işlem olan flour uygulaması sayesinde çocuklarınız standart diş sağlıklarına kavuşurlar. Diş florür uygulaması yapılışı ve dişe flor uygulaması fiyatı hakkında bilgi almak için diş hekiminize ulaşabilirsiniz.

Flour uygulaması nedir, çocuklarda florür nasıl kullanılır, dişe flor uygulaması fiyatı nedir, merak ediyorsanız bizi arayabilirsiniz. 

[widget-137]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173