Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Porselen Dolgu Avantajları

Inley Onley Dolgu Tedavilerinin Yararları Neler? Porselen Dolgu Yararları

Porselen dolgu, dişlerinde madde kayıpları fazla olan kişilerde kullanılan dolgu yöntemidir. Amaç sağlıklı diş dokusunu korumaktır. Tamamıyla hastanın kendi dişleri ile aynı renkte hazırlanan porselen dolgular gözle ayırt edilemeyecek kadar doğaldır. Hasta adeta dişinde hiç dolgu yokmuş gibi uzun yıllar bu sağlıklı ve estetik dolgulu dişlerini kullanır. Porselen dolgu avantajları sadece bunlarla sınırlı değildir.

Porselen dolgu hangi durumlarda kullanılır?

Doğal dişlere en yakın dolgular olan porselen dolgu ya da inley dolgu uygulaması; çürümüş, kırılmış ve aşınmış dişlerde, renkleşmiş dişlerin görünümünü düzeltmek, dişler arasındaki boşlukları kapatmak, dişlerin şeklini ve rengini değiştirmek, estetik kaygısı güdülen tedavilerde, dişlere işlevinin kazandırılması ve gülüş tasarımı yapma amacıyla kullanılır.

Porselen diş dolgusu yapılırken hastanın estetik kaygıları ön planda tutulur. Böylece genel diş yapısına daha uyumlu diş formları hazırlanır. İnley ve onley dolgu olarak her kişi için farklı şekilde tasarlanabilir. Porselen dolgu avantajları neler, porslsen dolgu nasıl yapılır ve porselen dolgu yararları hayatınızı nasıl değiştirecek, yakından bakalım. 

 

Porselen Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır? Porselen Dolgu Yararları İle Farkı Görün

Porselen dolgu nasıl yapılır sorunuza cevap verecek olursak; porselen dolgu tedavisi diş kayıplarının fazla olduğu durumlarda tercih edilir. İlk seansta hastanın dişine göre bir kavite hazırlanır, ölçüleri alınır ve laboratuvara gönderilir. Ardından dolgu yapılacak yere hastanın diş yapısına ve ölçülerine uygun şekilde, porselen malzemeden dolgular hazırlanır. CAD / CAM uygulaması ile dişin eksik kısımları tasarlanır ve tek seansta hazır hale getirilir. Yapıştırılan dolguların uyumluluğu gözlenir. Son düzeltmelerle birlikte hasta dişlerini sorunsuzca kullanabilir.

Porselen dolgu avantajları olarak hem tedavi sürecinde hem de sonrasında hastaya estetik ve kullanışlılık imkanı tanımaktadır.

Porselen dolgu tedavisinin avantajları

Porselen diş dolgusu diş kırıklarını ve diş aralarındaki boşlukları gidererek kişiye doğal diş görünümünü kazandırır. Inley onley dolgu olarak da bilinen porselen diş dolgusu avantajları şunlardır:

  • Porselen dolgu hızlı bir şekilde uygulandığı için zamandan tasarruf sağlar.
  • Diş eti uyumluluğu daha fazladır.
  • Dijital kameralar kullanıldığında hata payı minimumdur.
  • Kompozit dolgulara nazaran porselen dolgular daha uzun ömürlüdür.
  • Porselen dolgu uygulamalarında direnç daha fazladır.
  • Renkli gıdalar ve içeceklerden daha az etkilenir.
  • Amalgam dolgulara göre biyo-uyumlulukları daha yüksektir.
  • Porselen dolgular mekanik olarak ya da tekrar fırınlama tekniğiyle cilalanabilmektedir.

Porselen dolgu avantajları arasında estetikliği ve görsel oluşu daha çok dikkat çekerken aynı zamanda rahatlıkla temizlenmesi de hastalara konfor sağlamaktadır. Ağızda dolgu yokmuş hissini yaratması da konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

[widget-87]

Porselen Dolgunun Ömrü Ne Kadardır?

Porselen dolgu avantajları arasında uzun ömürlülüğü de yer almaktadır. Dayanıklı bir malzeme olan porselenlerin uzun yıllar rahatlıkla kullanılması söz konusudur. Kişinin tedavi sonrasında dişlerine gösterdiği özen ve yapacağı düzenli bakım da dolgunun kullanım süresini uzatacaktır.

Porselen dolgu kullanım süresi aynı zamanda diş hekiminizin kullandığı malzemenin kalitesine ve genel ağız sağlığınıza göre değişecektir. Porselen dolgu avantajları sayesinde uzun yıllar dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Porselen dolgu pahalı bir uygulama mıdır?

Porselen dolgu fiyatları; porselen malzemenin fiyatına, uygulama yapılacak diş sayısına, seans süresine ve sayısına, ihtiyacınız olan ekstra tedavi uygulamalarına göre değişecektir. Porselen dolgu fiyatları ve proselen dolgu avantajları hakkında ayrıntılı bilgilendirmeyi hekiminiz yapacaktır.

Porselen dolgu nasıl yapılır, porselen dolgu avantajları nelerdir diyorsanız estetik diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz. 

[widget-134]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173