Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Dişlerinizdeki eksiklik, hasar gibi sorunlar ve dişler arasında oluşan boşlukların kapatılması ya da diş boyunun uzatılması amacıyla kullanılan dolgular farklı malzeme ve tekniklerle uygulanırlar. Bu nedenle diş dolgusu fiyatları farklılık gösterir.

Gülüşünüzü yenileyecek dolgu uygulaması; sahip olduğunuz diş kırıkları ve çürüklerin sayısına, dolgu sonrasında gerekli olacak diş tedavilerine göre değişmektedir. İlk randevu sonrasında diş dolgu fiyatları hakkında doktorunuz tarafından detaylı bilgi verilecektir. Dolgu fiyatları hangi aralıklarda, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

1. Kompozit Dolgu Fiyatları

Çürüyen, kırılan ya da deforme olan dişlerin onarımında kullanılan kompozit dolgu, diş hekimleri tarafından en sık uygulanan yöntemdir. Dişleriniz sağlığını geri kazanırken estetik kaygılarınızı da ortadan kaldıran kompozit dolgu fiyatları; size özel olarak belirlenecektir. Uygulama yapılacak diş sayısı, genel ağız sağlığı durumu, doktorun profesyonelliği ve kullanılan malzemenin kalitesi kompozit diş dolgusu fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

2. Porselen Dolgu Fiyatları

Genellikle kayıpların fazla olduğu dişlere uygulanan porselen dolgu, estetik ve kullanışlı olduğu için tercih edilmektedir. Dolgu yokmuş gibi rahatlıkla ve uzun yıllar kullanacağınız porselen dolgular siyah dolgulara göre daha maliyetlidir. Porselen dolgu fiyatları; dolgu yapılacak diş sayısına, farklı tedavilere ihtiyaç duyulup duyulmamasına ve malzeme maliyetine göre belirlenmektedir. Diş dolgusu fiyatları hakkında hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

[widget-87]

3. Amalgam Dolgu Fiyatları

Diş hekimleri tarafından en sık uygulanan ve halk arasında siyah dolgu olarak bilinen amalgam dolgunun işlem süresi ortalama yarım saattir. Estetik kaygınız yoksa en uzun ömürlü ve ucuz olan amalgam dolguları tercih edebilirsiniz. Amalgam dolgu fiyatları diğer dolgulara göre daha ekonomiktir. Yine tedavi planına göre amalgam diş dolgusu fiyatları belirlenecektir.

Diş dolgu fiyatları için diş hekiminizden randevu alarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Özel klinik ve hastanelerin diş dolgusu fiyatları birbirinden farklıdır, dikkate almalısınız. Aynı zamanda kompozit diş dolgu fiyatları ile amalgam ve porselen diş dolgu fiyatları birbirinden farklı olacaktır. Diş dolgusu fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için diş hekiminize ulaşın.

[widget-141]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173