Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Periapikal Film Nasıl Çekilir?

Diş Köklerinde Gizli Sorunlar Ortaya Çıkıyor!

Dişleriniz dışarıdan sağlıklı görünse de köklerinde sorunlar olabilir. Periapikal film, diğer görüntüleme yöntemlerinde şüpheli durumlardan sonra dişin ve çevre dokuların detaylı olarak görüntülenmesi işlemidir. Bu yöntem, ağız ve diş sağlığınızı tehdit eden her türlü soruna en detaylı ve faydalı çözümü bulmanız içindir.

Periapikal kelimenin tam anlamıyla kök tepesinin etrafındaki alan anlamına gelir. Periapikal filmler, dişin kökünü detaylı görmek ve var olan sorunları tespit etmek için alınan radyografik görüntülerdir. Görünmeyen diş çürüklerinin, doku değerlendirmelerinin, gömülü dişlerin ve bunların pozisyonlarının, kistlerinin ve tümör oluşumlarının tespitinde erken teşhis için en avantajlı yöntemlerden biridir.

Periapikal film nasıl çekilir, periapikal röntgen ne işe yarar, periapikal röntgen fiyatları neler, yakından bakalım.

Periapikal Diş Röntgeni Nasıl Çekilir?

Periapikal röntgen; Dişlerin, çene kemiklerinin, dişeti seviyesinin X ışınları yardımı ile radyolojik görüntüsüdür. Röntgen çekilirken ağza yerleştirilen küçük film tutularak hasta tarafından dişe yaslanarak yapılır. Periapikal film, dişlerin tek tek görülmesini sağlar. Köklerin tek tek incelenmesini sağlayan periapikal röntgen filmi, tedavi öncesi tanıyı kolaylaştırırken tedavi sonrası kontrollerde tercih edilmektedir.

Hamilelik sırasında periapikal röntgen çekilmemelidir. Bebeğe zarar verme olasılığı çok düşük gibi görünse de kullanmamakta fayda vardır. Panoramik radyografilerde şüpheli durumlara göre daha detaylı görüntüler elde etmek için periapikal röntgenler kullanılır. Genelde şüphe duyulan birkaç dişin veya bu dişleri çevreleyen kemik ve dokuların detaylı incelenmesi için kullanılan periapikal film, detay avantajı ile hata payını azaltır.

[widget-87]

Periapikal X-Ray Filminin Avantajları Nelerdir?

Periapikal röntgen cihazı, geliştirilmiş tekniği ile diş hekimine görünmeyen çürüklerin tespitinde, gömülü diş ve pozisyonlarda, doku değerlendirmelerinde, kistlerin erken teşhisinde ve tümör oluşumunda ve sonrasında oluşabilecek sorunların tespit edilmesinde büyük avantaj sağlamaktadır. diş dolguları ve protezler. Ayrıca hastaların en çok korktuğu konulardan biri olan radyasyon periapikal filmde minimum düzeydedir.

Dişleri ve çevre dokuları rahatlıkla inceleme avantajı sağlayan periapikal film, panoramik röntgenlerden çok daha detaylıdır. Panoramik filmde görülmeyen detaylar periapikal filmde net bir şekilde yakalanabilir. Diş hekimlerimiz periapikal film nasıl çekilir ve periapikal röntgen fiyatları gibi sorularınıza daha detaylı cevap verecektir.

[widget-139]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173