Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Diş Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dijital Diş Ölçüsü Sayesinde Tedaviler Çok Daha Başarılı Bir Şekilde Sonuçlanmaktadır!

Teknolojinin gelişmesi diş hekimliği alanına da birçok değişimi beraberinde getirmiştir. Dijital diş hekimliği, diş hekimliği mesleğine çok büyük yenilikler katmış, birçok avantaj kazandırmıştır. 

Dijital diş hekimliğinde tedaviler artık bilgisayar desteği ile yapılmaktadır. Hastanın ağız içi taramaları akıllı bilgisayar uygulamalarıyla çok daha detaylı bir şekilde yapılabilmektedir. Diş ölçüleri dijital programlar sayesinde alındığı için tedaviler çok daha başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Dijital diş ölçüsü nasıl alınır, dijital ölçü nedir merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Dijital Diş Ölçüsü, Tedavi Sürelerini Kısaltarak Hastanın Daha Hızlı Sonuç Almasını Sağlamaktadır!

Dijital diş ölçüsü, hastanın ağız içi taramalarının dijital ortamda bilgisayar ve tarayıcılar yardımı ile ölçülmesidir. Dijital diş ölçüsü nasıl alınır diye merak ediyorsanız dişlerinizin ölçü alımı için ağız içi kamera ve ağız içi tarayıcı kullanıldığını bilmelisiniz.

Dijital diş ölçüsü, dijital diş hekimliğinin en önemli avantajlarından biridir. Bu sayede ölçümde hata oranları ciddi anlamda düşmüştür. Bu da tedavilerin daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar vermesi anlamına gelmektedir.

[widget-87]

Dijital Diş Ölçüsü Alımı 3D Ağız İçi Kamera ve CAD-CAM Sistemi ile Yapılmaktadır!

Dijital diş ölçüsü nasıl alınır sorusunun ilk cevabı olarak hastanın ağız içinin, tarayıcı kamera ile görüntülendiğini söyleyebiliriz. Ağız içi kamera ile üç boyutlu görüntüleme ve ağız içi ölçümleri yapılır. 3D denilen bu görüntüleme sayesinde ölçümler daha hassas ve hatasız bir şekilde alınabilmektedir. Görüntüler ve ölçümler bilgisayar ortamına aktarılır. Dijital diş ölçüsü sonucu bilgisayar ortamında üç boyutlu görsel model ortaya çıkarılır. 

Geleneksel ölçü sistemi yerini dijital diş ölçüsü sistemi olan Cad-Cam’e bırakmıştır. Cad-Cam sistemi ağız içi ölçümü dijital kamera ile oldukça hassas bir şekilde yapmaktadır. Bu sistemle hasta geleneksel yöntemde olduğu gibi mide bulantısı yaşamamaktadır. Dijital diş hekimliği avantajlarından biri olan Cad-Cam sistemi sayesinde tedavilerin başarı oranı artmıştır. Cad-Cam sistemi ile ölçüler mikro düzeyde yapıldığı için çok daha doğru sonuçlar vermektedir. 

Dijital Diş Ölçüsü Sayesinde Birçok Tedavi Tek Seansta Tamamlanabilmektedir!

Dijital diş ölçüsü Cad-Cam sistemi sayesinde hastanın tedavisi daha hızlı ve başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Geleneksel yöntemlere göre ölçü alma süresi ciddi oranda düşmüştür. Dijital diş ölçüsü yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Bu da birçok tedavinin tek seansta tamamlanabilmesi anlamına gelmektedir.

Dijital diş ölçüsüyle hastanın üç boyutlu modeli çıkarılabildiği için tasarımlar öncelikle dijital ortamda yapılabilmektedir. Bu sayede hasta, tedavi sonunda nasıl bir sonuca ulaşılacağını görebilmektedir.

[widget-139]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173