Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Diş Hekimliği Avantajları Neler?

Dijital Diş Hekimliği, Bu Alanda Yeni Bir Çağ Başlattı!

Teknolojinin gelişmesi diş hekimliği alanında da değişimi beraberinde getirmiştir. Dijital diş hekimliği bu alana çok büyük yenilikler katmış, birçok avantaj kazandırmıştır. 

Dijital diş hekimliğinde tedaviler artık bilgisayar desteği ile yapılmaktadır. Dijital diş hekimliği hastanın ağız içi taramalarının akıllı bilgisayar uygulamalarıyla çok daha detaylı yapılmasına olanak sağlamaktadır. Dijital diş hekimliği nedir, dijital diş hekimliği avantajları nelerdir, cad-cam sistemi nedir merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Dijital Diş Hekimliği, Tedavi Sürelerini Ciddi Oranda Düşürmüştür!

Dijital diş hekimliği avantajlarından ilki diş tedavi sürelerini ciddi oranda düşürmüş olmasıdır. Bilgisayar sisteminin kullanılması tedavilerin çok daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Dijital diş hekimliği bazı uygulamaların tek seansta yapılmasına olanak vermiştir. Bu sayede hasta çok daha hızlı bir şekilde tedavi olabilmekte ve şikayetlerini çözüme kavuşturabilmektedir.

  • Geleneksel ölçü sistemi yerini cad-cam sistemine bırakmıştır. Cad-cam sistemi, dijital diş hekimliğinin avantajlarından biridir. Cad-cam sistemi ağız içi ölçümü dijital kamera ile oldukça hassas bir şekilde yapmaktadır. Bu sistemle hasta geleneksel yöntemde olduğu gibi mide bulantısı yaşamamaktadır. Cad-cam sistemi ile ölçülerde herhangi bir hata yaşanma ihtimali sıfıra indirilmiştir. 
  • Dijital diş hekimliği avantajlarından biri olan cad-cam sistemi sayesinde tedavilerin başarı oranı artmıştır. Cad-cam sistemi ile ölçüler mikro düzeyde yapıldığı için çok daha doğru sonuçlar vermektedir. Dolayısıyla diş hekiminin de doğru tedavisiyle daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. 
  • Estetik gülüş tasarımı tedavisi, dijital diş hekimliği avantajlarından bir diğeridir. Dijital diş hekimliği ile hastanın ağız ve diş yapısı bilgisayar ortamına aktarılabilmekte ve dijital ortamda hedeflenen görünüme getirilebilmektedir. Bu sayede hasta tedavi sonunda nasıl bir görüntüye kavuşacağını görme imkanı bulur. İsteklerini daha net bir şekilde diş hekimi ile paylaşabilir. Dijital diş hekimliği, estetik gülüş tasarımının yapılmasını ve başarılı sonuçlanmasını sağlamıştır.
  • Hibrit seramikler, dijital diş hekimliği ile ortaya çıkmış tedavi yöntemidir. Gelişen teknoloji sayesinde hibrit seramikler hastaya daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır. Dijital diş hekimliği avantajlarından olan hibrit seramikler diğer türlere göre daha parlak ve aşınmalara karşı daha dayanıklıdır.
  • Dijital diş hekimliği avantajlarından bir diğeri implant tedavilerinin çok daha estetik sonuçlar vermesidir. Bu etki de cad-cam sisteminin payı oldukça büyüktür. Dijital diş hekimliği ve cad-cam sistemi ile implant tedavileri çok daha hızlı ve estetik bir şekilde yapılabilmektedir.

Dijital diş hekimliği avantajlarından bir başkası, ağız ve diş problemi tedavilerine yeni vizyonlar katmış olmasıdır. Kanal tedavisi sonrası aşınmış dişlerin tedavisi, implant tedavilerinin daha hızlı ve estetik hale gelmesi, inley-onley porselen dolgular, hibrit seramikler ve gülüş estetiği tedavisi dijital diş hekimliğinin geliştirdiği uygulamalardır.

[widget-87]

Dijital Diş Hekimliği ile Tek Seansta Ağız ve Diş Sağlığı Şikayetlerinizden Kurtulun!

Dijital diş hekimliği ile ağız ve diş tedavilerine yenileri eklenmiş, var olan tedavi yöntemleri ise gelişme göstermiştir. Özellikle dijital diş hekimliği uygulamalarından olan cad-cam sistemi ile tedavi süreleri önemli ölçüde kısalmıştır.

Dijital diş hekimliği ile tedaviler çok daha başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Hastalar dijital diş hekimliği sayesinde tek seansta ağız ve diş sağlığı şikayetlerinden kurtulabilmektedir.

[widget-139]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173