Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Boyu Uzatmada Dijital Devrim

Kuron Boyu Tedavisi ile Sağlıklı Diş ve Diş Etlerine Sahip Olun!

Diş boyu uzatma işlemine diş hekimliğinde kuron boyu uzatma tedavisi denilmektedir. Kuron, dişlerin ağız içinde gözüken taç kısımlarıdır. Kuron boyu uzatılarak hasta hem estetik gülüşe hem de sağlıklı dişlere sahip olabilir.

Teknolojinin gelişmesiyle diş boyu uzatma tedavisi de kolaylaşmıştır. Diş boyu uzatma nedir, kuron boyu uzatma nasıl yapılır ve diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler nelerdir merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

 

Diş Boyu Uzatmada Kullanılan Dijital Yöntemler Sayesinde Kuron Boyu Uzatma Tedavisi Artık Çok Daha Kolay!

Diş boyu uzatma işlemi, diş etinin olması gerekenden fazla gözüktüğü durumlarda gülüşü düzeltmek amacıyla yapılan estetik diş hekimliği tedavisidir. Kuron tedavisi, diş etlerinin fazla olması ya da dişlerin yapısal olarak kısa olması durumlarında uygulanmaktadır. 

Kuron boyu uzatma; estetik bir gülüşe sahip olmak, dişi görünür kılmak ve dişin fonksiyonunu kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler sayesinde kuron boyu uzatma tedavisi çok daha kolay bir hale gelmiştir.

[widget-87]

Diş Boyu Uzatma Tedavisi ile Doğal ve Estetik Gülüşe Kavuşun!

Kuron boyu uzatma nasıl yapılır diyorsanız; gingivektomi tedavisi ile diş etleri kısaltılmakta, gingivoplasti tedavisi ile diş eti şekil bozuklukları düzeltilebilmektedir. Gingivektomi ve gingivoplasti tedavileri diş boyu uzatmada dijital yöntemlerdir. Bu işlemler hastanın durumuna göre lazerle yapılabilmektedir. Bu da tedavi süresini kısaltıp kolaylaştırır.

Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler sayesinde, kişiye özel estetik gülüş tasarımı dijital teknoloji imkanları kullanarak hazırlanabilmektedir. Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemlerle hastanın diş yapısı, diş etleri, dudakları ve yüzü arasındaki en doğru uyum yakalanabilmektedir. Bu sayede diş boyu uzatma tedavisi ile doğal ve estetik bir gülüş oluşturulmaktadır. 

Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemlerden biri cad-cam sistemidir. Bu sistem sayesinde diş boyu uzatma tedavilerinde başarı oranı artmıştır. Cad-cam sistemi ile ölçüler mikro düzeyde yapıldığı için çok daha doğru sonuçlar vermektedir. Dolayısıyla diş hekiminin de doğru tedavisiyle daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler ile hastanın ağız ve diş yapısı bilgisayar ortamına aktarılabilmekte ve dijital ortamda hedeflenen görünüme getirilebilmektedir. Bu sayede hasta tedavi sonunda nasıl bir görüntüye kavuşacağını görme imkanı bulur. İsteklerini daha net bir şekilde diş hekimi ile paylaşabilir. Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler, kuron boyu tedavilerinin daha başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Diş Boyu Uzatmada Kullanılan Dijital Yöntemler Sayesinde Hem Zamandan Hem Maliyetten Tasarruf Edin!

Kuron boyu uzatma tedavisi ile diş etleri olması gereken boyutlara getirilerek diş boyları uzatılmaktadır. Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemlerle kuron boyu uzatma tedavisi süresi kısalarak daha kolay bir hale gelmiştir. 

Diş boyu uzatmada kullanılan dijital yöntemler tedavinin daha doğru bir şekilde planlanmasını sağlayarak başarı oranını arttırmıştır. Hem zamandan hem maliyetten tasarruf edilmesini sağlayan dijital yöntemlerle hasta estetik ve sağlıklı diş ve diş etlerine diş boyu uzatma tedavisi ile sahip olabilmektedir.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173